Wasze publikacje

Publikowanie tekstów stało się łatwe

Kawiarka czy ekspres?

Smaczna kawa ceniona jest przez wielu naszych rodaków. Ale nie same ziarna mają wpływ na to jaką kawę uda się nam uzyskać. Dużo zależy również od tego jaki sposób parzenia wybierzemy. Możliwości jest wiele, i kawę przygotowuje się na różne sposoby, ale zawsze będzie warto czerpać z najlepszych. Dlatego nie ma się co dziwić, że nadal ekspres czy tradycyjna kawiarka to powszechnie wykorzystywane rozwiązania, które pozwolą na przygotowanie aromatycznej kawy bez fusów. Jednak, który sprzęt wybrać?

Zarówno kawiarka jak i ekspres działają na zasadzie ciśnieniowej i w ten sposób przez zmielone ziarna przechodzi gorąca woda, która wyciąga z nich to co najlepsze. Nie ma obaw, że dojdzie do przeparzenia kawy jak w przypadku jej zalewania i zostawiania w wodzie. Ekspres działa z bardzo wysokim ciśnieniem, dlatego kawa z takiego urządzenia jest najmocniejsza. Jeśli chodzi o kawiarkę to uzyskiwany napar również jest bardzo mocny, ale uzyskiwany przy mniejszym ciśnieniu, nie wchodzi tutaj w grę siła urządzenia, ale wyłącznie występujące w naturze skutki podwyższania temperatury wody w zamkniętym zbiorniku.

Kawiarka jak się wydaje będzie lepsza do niewielkich pomieszczeń, gdzie brakować będzie miejsca na duży ekspres. Jeśli wybieramy ekspres to mamy możliwość przygotowywania również mlecznych napojów na bazie kawy. Kawiarka z zasady przygotowana jest pod kątem osób, które spożywają wyłącznie czarną kawę. To co wybierzemy wiązać się będzie także z naszymi możliwościami finansowymi. Nie można zapominać, że ekspres nawet najmniejszy jest znacznie droższy niż kawiarka.


14.05.2016

Zobacz także: transportico http://lifts4u.pl/platformy-dla-niepelnosprawnych/platforma-schodowa/ wypożyczalnia samochodów w Częstochowie